S EINSTEINOM NA PÓDIU

Ako citovať

S Einsteinom na pódiu
22
03-2015
Autor článku: Katka Kovalčíková

Keď chceš presvedčiť, cituj.

Presadzujem jednoduchosť. Som presvedčená, že (nielen) v prezentovaní je to cesta k úspechu.

Akurát, nie každý s tým súhlasí. Ľudia si radi obhajujú svoju komplikovanosť. („Je to príliš zložitá téma.“ „Chcem dať najavo, že som erudovaný odborník.“ „Nebudem to hovoriť ako pre debilov. Čo keď sa urazia?“)

Nebudem sa s nimi hádať. Zavolám si k sebe Einsteina a Da Vinciho.

Albert Einstein totiž povedal, že „ak niečo nevieš povedať jednoducho, asi tomu dosť dobre nerozumieš.“  A Leonardo Da Vinci vždy tvrdil, že „jednoduchosť je nekonečná dokonalosť“. A kto sa bude hádať s týmito borcami?

Keď chceš presvedčiť, cituj.

Váha tvojho odkazu bude zrazu násobne väčšia, rovnako ako tvoja dôveryhodnosť.

Keď niekoho cituješ, v mysliach ľudí je to, ako by sa ten človek zrazu postavil vedľa teba, uznanlivo prikyvoval na to, čo hovoríš, a vravel: „Tohto chlapíka počúvajte. Vie, o čom hovorí. Som na jeho strane.“

Keď budeš chcieť nabudúce presadiť nejakú myšlienku, pozvi si k seba na pódium osobnosť, ktorú ľudia rešpektujú. Kto by ti oponoval, keď po tvojej pravici stoja spolu Einstein, Steve Jobs a Matka Tereza?

PS:  „Dávajte si však pozor a neverte všetkým citátom, čo nájdete na Facebooku len preto, že je pri nich fotka slávnej osobnosti.“ Abraham Lincolnpredchádzajúci článok
ďalší článok


ĎALŠIE ČLÁNKY


Adresa

Bratislava, Slovensko

(presná adresa po prihlásení)

Kontakt

0918 539 200

katka.kovalcik@silnyrecnik.sk

Najbližší
termín

14.-16.6.2024 a potom 13.-15.9.2024